KOGENERACE

Kogenerace je moderním, vysoce účinným a zároveň ekologickým způsobem výroby elektrické energie. Při procesu kogenerace je smysluplně využito odpadní teplo, jež vzniká při výrobě elektřiny. Vysoká míra využitelnosti energie ze vstupů (obvykle nad 90%) snižuje palivovou náročnost energetiky a současně také globální množství emisí CO2. Podpora kogenerace včetně výkupu elektřiny je zajištěna zákonem- za každou vyrobenou kilowatthodinu elektřiny dostane provozovatel kogenerační jednotky příspěvek na elektřinu z kogenerace.

 

 

Kogenerační jednotku, která dokáže z paliv vytvořených zařízením PTR vytvořit elektrický proud, zajišťuje a dodává česká společnost TEDOM:

  • Česká firma se světovým úspěchem
  • Více než 20 let zkušeností
  • Stovky úspěšných instalací
  • Dostupný servis

Všechny oblasti podnikání společnosti TEDOM spojuje společná filozofie – efektivní a ekologické využití energetických palivových zdrojů. Tuto filozofii společnost naplňuje především produkcí zařízení pro kombinovanou výrobu elektřiny a tepla a provozováním technologií pro využití obnovitelných zdrojů energie. V těchto oblastech patří TEDOM mezi přední výrobce, provozovatele a exportéry.

Veškeré výrobní procesy jsou podrobeny přísné kontrole. Systém řízení kvality podle norem ISO 9001 by ve firmě zaveden již v roce 2001. Od roku 2004 je výroba certifikována i podle norem na ochranu životního prostředí ISO 14001.

Více informací o společnosti TEDOM najdete na http://kogenerace.tedom.com/

Technická specifikace TEDOM – stáhnout .PDF soubor